LibreOffice (Mac)

LibreOffice (Mac)LisansÜcretsiz
DilTR, EN
Dosya Boyutu202 Mb
ÜreticiThe Document Foundation
İşletim SistemiMac
Eklenme Tarihi6 ay önce
Kırık link bildir İçerik hakkında soruların varsa yorum yaz
Hemen indir (202 Mb)
166 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Ücretsiz Ofis Programı

 

Microsoft Office programının en güçlü alternatiflerinden olan OpenOffice Oracle firması tarafından yönetilmeye başladıktan sonra açık kaynak kod geliştiricileri desteğini geri çekmişti. Geliştiriciler The Document Foundation ismiyle LibreOffice programını yaratarak bu yoldan devam etme kararı aldılar. Kısaca açık kaynak kod geliştiricilerin desteği ile sunulan bir ofis programıdır LibreOffice.

 

LibreOffice içerisinde Microsoft Office yazılımının içerisinde bulunan Word, Excel, Power Point, Access gibi uygulamaları ücretsiz olarak sunuyor. LibreOffice Microsoft Office programlarıyla hazırlanan dosyalara da erişmeye imkan tanıyor.

 

LibreOffice programının içerisinde yer alan araçlar;

 

Writer: Hiç kuşkusuz en çok kullanılacak olan araç olan LibreOffice Writer uygulaması metin editörüyle dökümanlar hazırlamanızı sağlıyor, ayrıca hazırladığınız içerikleri html, pdf, docx gibi farklı formatlarda kaydetmenizi sağlıyor. Writer uygulaması Microsoft Word uygulamasının ücretsiz muadili durumunda.

 

Calc: Tablolarla çalışmak, formüller ve fonksiyonları kullanarak hesaplamalar yapmak Calc uygulamasının işi. Microsoft Excel muadili olan Calc her ofiste ihtiyaçları karşılayacak düzeyde. Calc ile hazırlanan belgeler XLSX ve PDF formatlarında kayıt yapabilirken Ms. Excel dosyalarını da açabiliyor.

 

Draw: LibreOffice programının resim editörü olarak bilinir ve şemalar, diagramlar ve grafikler hazırlamak onunla oldukça kolaydır. 2 ve 3 boyutlu çizimler geliştirerek dosyalarınızı XML formatlarında kaydetmenizi destekler. Ayrıca BMW, GIF, JPEG, PNG, TIFF ve WMF gibi dosya uzantılarını destekler, Flash (SWF) formatında da kayıtlar yapabilirsiniz.

 

Base: LibreOffice’in veritabanı yönetim programıdır. Tablolar, formlar, sorgular ve raporlar oluşturmaya yardımcı olur. MySql, Adabas D, MsAccess ve PostgreSQL gibi destekleri vardır. Microsoft Office yazılımında Ms. Access’in ücretsiz muadili konumundadır.

 

Math: LibreOffice’in formul editörüdür. Metin belgelerine, sunum ve çizimlere matematik ve bilim formülleri yerleştirmek için kullanılır. Formüller ODF formatında ya da PDF formatında kaydedilebilir.

 

LibreOffice Tanıtım Videosu:

 

166 kez indirildi

YORUM YAZIN