WinRAR – Ücretsiz Sıkıştırma Programı

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan ( Puanlanmadı )
Loading...

Gelişmiş Bir Sıkıştırma Programı

 

Çok gelişmiş bir dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosyaları açma programı olan WinRAR, .zip, .rar, 7-Zip, ISO, CAB, ARJ, LZH, TAR, ACE, Gzip, UUE, BZIP2 gibi popüler sıkıştırma formatlarının hepsini destekler ve harddiskinizde ya da flash disklerinizde alanı daha verimli kullanmanızı sağlar.

 

WinRAR ile dosyalarınıza şifre koyabilirsiniz

WinRAR sıkıştırma programı yalnızca dosyalarınızı sıkıştırarak size alan kazandırmaz aynı zamanda özel dosyalarınızın güvenliği için onları şifrelemenizede imkan sağlar.

 

WINRAR’ı diğer sıkıştırma programlarından ayıran özellik nedir ?

WinRAR özellikle gerek kolay anlaşılabilir ve kullanışlı arayüzü ile gerekse sıkıştırma hızıyla diğer sıkıştırma programlarından ayrılmış ve günümüzde en yaygın olarak kullanılan sıkıştırma programlarından biri olmuştur.

 

WinRAR ile dosyalar nasıl şifrelenir ?

Winrar ile sıkıştıracağınız dosyalara şifre eklemek için şifrelemek istediğiniz dosyanın üzerinde sağ tıklayarak “Arşive ekle” seçeneğine tıklıyorsunuz ve karşınıza gelen ekrandan “Gelişmiş” sekmesine tıklayarak “Parola Ayarla” seçeneğine tıklıyor ve istediğiniz şifreyi belirleyerek “Tamam” a tıklıyorsunuz. Bu adımdan sonra winrar sıkıştırma ve şifreleme işlemini yapıyor ve dosyanız işlem bittiğinde şifrelenmiş ve sıkıştırılmış olarak kullanımınıza hazır oluyor.

 

WinRAR – Ücretsiz Sıkıştırma Programı BENZER İÇERİKLER
WinRAR – Ücretsiz Sıkıştırma Programı YAPILAN YORUMLAR