Windows Phone İle Yedekleme Ve Geri Yükleme

Windows Phone İle Yedekleme Ve Geri Yükleme

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan ( Puanlanmadı )
Loading...
windows-phone

Windows Phone ile ayarların ve verilerin yedeklenerek gerek duyulduğunda geri yüklenmesi mümkündür. Windows Phone kullanılan telefonlarda yedekleme işlemi için bir WiFi ağı gereklidir. Cihazın uygulamalar menüsünden ayarlara, oradan da şimdi yedekle yazan yere tıklandığında Windows Phone yedekleme işlemi başlayacaktır.

 

Geri yükleme işlemi yapılmak istendiğinde de faturaların kabarmaması için hücresel ağ yerine bir WiFi ağı kullanılmalı ve bataryanın dolu olmasına özen gösterilmelidir. Hatta bu işlem mümkünse telefon şarjdayken yapılmalıdır.

 

Özellikle cihazın değiştirilmesi gibi durumlarda eski cihazda yedeklenen verilen Microsoft hesabı ile yeni cihaza geri yüklenebilmektedir. Hesap açarken yeni cihaz yedekleme ayarları ile açık ya da kapalı olması ilgili bir seçenek sunacaktır. Yedekleme isteyen kullanıcılar verilerini yedeklemiş olacaklar.

 

windows-phone

 

Yedeklenen bu verilerin geri yükleme işlemi ise Kişiler ve Uygulamalar olarak ayrı ayrı sağlanmaktadır. Microsoft hesabına giriş sağlandıktan sonra eski cihazdan yedeklenen veriler seçilerek yeni cihaza yüklenmektedir. Fakat Windows Phone geri yükleme nasıl yapılır konusunda dikkat edilmesi gereken konu, işletim sistemlerinin uyumluluğudur. Eğer geri yüklenmek istenen uygulama sadece Windows 8.1’de kullanılan bir uygulama ise bu uygulamanın Windows Phone 8’e yüklenmesi mümkün değildir.

Windows Phone İle Yedekleme Ve Geri Yükleme YAPILAN YORUMLAR