Windows 8.1 Yükleme Medyası Nasıl Oluşturulur ?

Windows 8.1 Yükleme Medyası Nasıl Oluşturulur ?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan ( Puanlanmadı )
Loading...

Windows 8.1 işletim sistemi ile çalışan bilgisayar kullanıcıları, kurtarma disklerini bulamadıkları takdirde de bilgisayarlarına format atabilir ve Windows’u tekrar yükleyebilir.

 

Windows 8.1 yükleme medyası oluşturarak bilgisayarı sıfırlayabilmek için Windows 7 ya da Windows Vista ile çalışan bir bilgisayar kullanılmalıdır.

 

Öncelikle Windows 8 indirilerek çalıştırılır. Daha sonra görünen ekranda Yükleme Dili, İşletim Sistemi ve İşlemci Mimarisi seçilir ki bu seçim önceki sürümle aynı olmak zorundadır. Bu seçimler yapıldıktan sonra hangi tür yükleme medyası oluşturulacağına dair bir seçim yapmak gerekiyor. Bundan sonra ise 1 ya da 2 saat sürebilecek olan Windows 8.1 yükleme medyası oluşturma işlemi başlayacaktır. Bundan sonra yükleme işlemi normal bir Windows yüklemesi ile aynı şekilde devam edecektir.

 

windows-8.1-yuklememedyasi

 

Windows 8.1 yükleme medyası oluşturma işlemi Windows 7 ve Windows Vista ile yapıırken mutlaka ürün anahtarı istenecektir. Windows 8 yüklemek isteyen kullanıcılar da Medya Oluşturarak Yükle seçeneğini kullanarak yüklemeye devam etmelidir. Windows 8.1 yükleme aracının sadece bu işletim sürümünde kullanılabileceğini de unutmamak gerekiyor.

Windows 8.1 Yükleme Medyası Nasıl Oluşturulur ? YAPILAN YORUMLAR