WhatsApp ile Sesli Arama Nasıl Yapılır?

WhatsApp ile Sesli Arama Nasıl Yapılır?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan ( Puanlanmadı )
Loading...
whatsapp

Sms teknolojisini bitiren uygulama olan WhatsApp günümüzde artık hemen her telefonda mevcut ve bu uygulamayı kullanmayan akıllı telefon kullanıcısı yok denecek kadar azdır. Bilindiği gibi WhatsApp yalnızca yazılı mesaj gönderimi sağlamaz bununla birlikte dosya paylaşımı, fotoğraf paylaşımı, video ve ses paylaşımı da yapabilir.

Tüm bu özelliklerinin dışında sesli arama özelliği ile de internet bağlantınızı kullanarak ücretsiz sesli arama yapabiliyorsunuz. WhatsApp arama özelliği ücretsiz desek de operatörünüz ya da bağlı bulunduğunuz Wifi ile ilgili ücretlendirmelerden bahsetmiyoruz.

WhatsApp uygulamasının sesli arama özelliği yalnızca kendine has değil aslında, özellikle en bilindik uygulama olan Skype’ta da bu özellik mevcut. Fakat özellikleri gereği WhatsApp’ın her telefonda bulunması sesli arama özelliği ile birleşince daha cazip bir hal alıyor.

 

Peki WhatsApp sesli arama nasıl yapılır?

WhatsApp ile arama yapmak için öncelikle uygulamayı açtıktan sonra aşağıda bulunan ‘Aramalar’ seçeneğine dokunmanız gerekmektedir.

Açılan sekmede karşınıza daha önceden yapılan arama ve aranmalar gelecektir. Eğer daha önceden sizi kimse bu yöntemle aramamış ve sizde başkasını aramadıysanız bu bölüm boş olarak görünecektir, eğer doluysa da isterseniz bu kişilerden birini seçerek aramanızı gerçekleştirebilir ya da ‘düzenle’ seçeneği ile bu listeyi temizleyebilirsiniz.
Rehberinizden birini WhatsApp üzerinden aramak istiyorsanız yapacağınız üçüncü adım ise sağ üstte yer alan telefon ikonuna tıklamak ve listeden istediğiniz kişinin üzerine dokunup arama yapmak olacak.

İşte WhatsApp uygulaması üzerinden arama yapmak bu kadar basit. Ancak belirtmekte fayda var, o an bağlı bulunduğunuz internet bağlantınız yavaşsa ve güvenmiyorsanız hiç bu yöntemle telefon görüşmesi yapmayın, çünkü ses kesilmeleri yaşanabilir.

WhatsApp ile Sesli Arama Nasıl Yapılır? YAPILAN YORUMLAR
  • ijon
    8 ay önce

    Ardından ekranda yukarıda goruldugu gibi iki farklı bir secenek yer alır. Bu ekranda sesli ya da video gorusme icin secim yapmanız istenir. Goruntulu konusma yapmak isteyen kisi video araması yapmasıyla birlikte video goruntulu konusma baslatılabilir.