VoWifi Nedir? Nasıl Aktif Edilir?

VoWifi Nedir? Nasıl Aktif Edilir?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 1 kez oylandı )
Loading...
wifi-arama

VoWifi, özellikle 4.5G teknolojisi ile tanışmamızdan sonra hayatımıza giren bir özellik oldu. Bu özellik genel itibariyle Wi-Fi üzerinden telefon görüşmelerimizi gerçekleştirmemizi sağlıyor. 2017 itibariyle Turkcell abonelerine bu özelliği sundu ve iPhone’un da VoWifi desteklemesi sebebiyle Turkcell ve iPhone ikilisine sahipseniz bu özelliği kullanabiliyorsunuz. iPhone 5s/5c ve üzeri iPhone modellerinde olan bu özellik gsm operatörünüze bağlı şebekenin çekmemesi durumunda Wi-Fi arama özelliğini etkinleştirerek görüşmelerinizi Wi-Fi şebekesi üzerinden yapmanızı sağlıyor ve daha ulaşılabilir oluyorsunuz.

 

iPhone için VoWiFi özelliğini açma;

 

Ayarlar, Telefon bölümüne giriş yaptıktan sonra Aramalar başlığında bulunan Wi-Fi ile Arama seçeneğine basın. Çıkan görüntüde yer alan Bu iPhone’da Wi-Fi ile Arama seçeneğini açık duruma getirin ve karşınıza çıkan onay penceresinde etkinleştire basarak işlemi tamamlayın. Artık sesli görüşmelerinizde Wi-Fi bağlantınızı kullanabilirsiniz. Mobil şebekeniz hiç çekmese bile, hatta telefonunuz uçak modunda olsa bile Turkcell’den gelecek olan çağrılara cevap verebilirsiniz.

 

 

VoWifi Nedir? Nasıl Aktif Edilir? YAPILAN YORUMLAR