TunnelBear

1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5 4,00 ( 1 kez oylandı )
Loading...
TunnelBearİNDİR Windows
(11.49 Mb)

Ücretsiz ve Sınırsız bir VPN Programı

 

TunnelBear diğer VPN servisleri gibi kişisel internet güvenliğinizi ve gizliliğinizi koruyan bir program. TunnelBear ile internet yasaklarının üstesinden gelebilirsiniz ve internet üzerinden anonim şekilde gezinebilirsiniz. Türkiye’de ki internet kısıtlamalarına karşılık olarak TunnelBear normal koşullarda 500 MB sınırı koyduğu kullanıcılarının aksine Türkiye kullanıcılarına sınırsız ücretsiz kullanım imkanı sunuyor.

 

İnternet kullanımının artması ile beraber internet dünyasında yer bulan uygulamaların kullanımları da bir hayli artış göstermeye başladı. Bu uygulamalar içerisinde internet denildiğinde akla ilk gelen türün ise VPN uygulamaları olduğunu söylemek yanlış olmaz. DNS ayarlarını değiştirip kullanıcıların IP adreslerini şifreleme gibi özellikleri bulunan VPN uygulamalarının bu kadar ilgi görmesi söz konusu uygulamaların sayısının da sürekli olarak artmasına neden olmaya başladı. Her dönem yeni bir program daha karşımıza çıkıyor. Tabi söz konusu internet olunca VPN programlarının hemen hepsinin de güvenli olduğunu söylemek yanlış olur. Haliyle daha köklü uygulamalar tercih ediliyor. Bu uygulamalardan birisi de TunnelBear VPN programı.

 

TunnelBear Nedir?

Yazımızda da bahsettiğimiz gibi basitçe TunnelBear bir VPN programı. Fakat programın diğer uygulamalara göre bazı farklılıkları bulunuyor. Akıllı telefonlar ve tabletlerde de kullanılan DNS değiştirme uygulaması olan serinin en büyük ayrıcalığı çok kolay bir arayüz sistemi bulunuyor olması. Öncelikle uygulama kullanımı için TunnelBear sizden bir üyelik istemekte. Üyelik oluşturduktan sonra ise mail onayı yapıp ardından mail adresiniz ve şifrenizle beraber hesabınıza giriş yapabiliyorsunuz.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise sol uygulamanın ekranında sol üst köşeden ülke seçimi yapmak mümkün. Sağ üst köşede ise uygulamanın kullanım MB sınırı gösteriliyor. TunnelBear kullanımını başlatmak için ise orta kısımda yer alan ayı amblemine tıklamak yeterli oluyor. Ardından bağlantı için kısa bir ayarlamadan sonra uygulamada ayı amblemi hareket etmeye başlayınca VPN kullanımı devreye girmiş oluyor.

 

TunnelBear Ücretli Mi?

Akıllı telefon ve tabletlerde de kullanılan program hem ücretli hem de ücretsiz versiyonları ile geliyor. Uygulamanın ücretsiz versiyonlarında ise MB sınırı olabiliyor. Sınırsız kullanım için ise Premium kullanım için belli bir ücret ödeme yeterli olmakta. Bu şekilde ise pro versiyon 500 MB sınırsız olarak kullanılmakta.

 

TunnelBear YAPILAN YORUMLAR