Steam Başlangıçta Açılmasın İstiyorsanız (Mac OS, Windows)

Steam Başlangıçta Açılmasın İstiyorsanız (Mac OS, Windows)

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 1 kez oylandı )
Loading...
steam

Windows, Mac OS gibi çeşitli platformlarda oyun satın alıp indirebileceğiniz bir platform olan ve aktif olarak 5 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Steam size eşsiz oyun deneyimleri sunuyor. Artık CD ya da DVD olarak oyun alma devri bitti devir Steam gibi platformlara döndü.

 

Peki Steam kullanıyor fakat Windows ya da Mac OS cihazınızı açtığınızda karşınıza otomatik olarak çıkmasını istemiyorsanız bunun ayarını sizinle paylaşacağız. Kullandığınız platforma göre aşağıda ki adımları takip edebilirsiniz.

 

steam

 

Windows Kullanıcıları için;

Windows’ta bunu yalnızca Steam için değil diğer tüm programlar için kullanabilirsiniz. Başlat Menüsünden ‘Çalıştır’ kısmına gelin, msconfig yazın ve oradan Başlatma seçeneğiyle birlikte devam ederek Steam seçeneğinin yanında ki check işaretini kaldırın.

 

Mac OS Kullanıcıları için;

cmd & space tuşuna aynı anda basarak Spotlight’ı açın ve arama kısmına “Sistem Tercihleri” yazın. Sistem tercihleri kısmında ‘Kullanıcı ve Gruplar’ seçeneğine tıklayarak ‘Oturum Açma Öğeleri’ kısmında oturum açıldığında otomatik olarak açılmamasını istediğiniz programları tıkladıktan sonra eksiye basarak kaldırabilirsiniz.

Steam Başlangıçta Açılmasın İstiyorsanız (Mac OS, Windows) YAPILAN YORUMLAR