Sosyal Medya Fenomeni Olma Uygulamaları

Sosyal Medya Fenomeni Olma Uygulamaları

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 1 kez oylandı )
Loading...

İnternet günümüzde ilk çıktığı şeklinden çok fazla şekil değiştirerek kullanıcıların paylaşım yaptığı ve bu paylaşımlara yoğun geri dönüşler aldığı ortam haline geldi. Artık çeşitli sosyal ağlar üzerinden herkes kendi kanalını açarak yayın yapmaya başlar oldu. Öyle ki daha önceden “kanal” tabiri yalnızca televizyon programlarında kullanılır ve televizyona çıkmak büyük bir olayken günümüzde herkes bir anda ünlü olabiliyor, yaptığı çekimlerden ve özellikleri ile ön plana çıkabiliyor.

 

Sosyal Medya Fenomeni nasıl olunur?

Sosyal Medya fenomeni olmak için öncelikle üretmek gerekiyor. Üretken olursak ve ziyaretçilere faydalı bir içerik ya da görsel sunabilirsek fenomen olmak için ilk ve en büyük adımı atmış oluruz. Zira devir bilgi devri ve en eğlenceli yoldan bilgiyi kullanıcılara nasıl aktarırsak o kadar sevilir ve o kadar paylaşırız. Bilginin haricinde en çok prim yapan konulardan birisi de komiklik. Komik videolar ya da insanları neşelendirecek tarzda içerikler üretebilirsek yine yoğun etkileşimler alabilir ve sosyal paylaşım sitelerinde hatırı sayılır takipçi sayısına erişebiliriz.

 

Sosyal Medya Fenomeni olmak için hangi uygulamalara ihtiyaç var?

Sosyal Medya Fenomeni olmak için başta belirttiğimiz gibi çeşitli içerikler üretmeniz gerekir. Bu içerikleri üretirken kimi zaman bir fotoğraf üzerine yazı yazarak kimi zaman başarılı bir video hazırlayarak kimi zamanda bir müzik ya da ses üzerinden ilerleyebiliriz. Tüm bunları yapmamız için özellikle akıllı telefonlarımıza çeşitli uygulama ve programlar indirmemiz gerekiyor. Örneğin kuru kuruya bir video çekip instagram‘a atmak yerine o videoyu çeşitli efektlerle süsleyip, gerektiğinde arkaplanına bir müzik koyarak daha izlenebilir bir hale getirebiliriz. İşte sosyal medya fenomenlerinin ya da adaylarının kullanması gereken uygulama ve programlar;

 

JamCam

JamCam uygulaması ile çektiğiniz videoları daha da zenginleştirmek için onlara müzik seçebilir ve videonun arkaplanına ekleyebilirsiniz. JamCam uygulaması video çekim işlemini de kendisi üzerinden yaptırıyor ve HD destekleyen uygulama ile 15 saniyelik kısa videolar çekebiliyorsunuz, sosyal medyadan direkt olarak paylaşabiliyorsunuz. Özellikle Instagram hikayeleri, Snapchat ya da Twitter‘da çokça kullanılabilir.

 

VSCO Cam

iOS platformunda kullanıcıların kullanımına sunulan VSCO Cam ile uygulama üzerinden daha etkili video ve fotoğraf sonuçları alabilirsiniz. Görüntü ayarlarıyla oynayarak çekimlerinize profesyonel bir hava katabilirsiniz. Bu görüntüleri ise yine Instagram, Pinterest, Facebook, Twitter, YouTube ve diğer alanlarda kullanabilirsiniz.

 

Instagram Fenomeni: Dan Bilzerian

 

Later

Later uygulaması Instagram üzerinden fenomen olmak isteyen ya da hesapları arasında Instagram’da bulunan adaylar için oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Android ve iOS platformlarda kullanılan Later uygulaması ile Instagram’da paylaşacağınız görüntüleri zamanlayarak otomatik olarak istediğiniz zamanda paylaşım yapılmasını sağlayabilirsiniz.

 

MorphVOX Pro

MorpVOX Pro özellikle YouTube kanalı olan YouTuberlar için eşsiz bir program. Windows üzerinde çalışan bu program ile ses değişimi yapabilir, kendi sesinizi isterseniz kadın – erkek ve erkek – kadın şeklinde değiştirebilir kendi kendinize çeşitli diyaloglara bile girebilirsiniz. Yalnızca insan sesi değil çeşitli canlılara ait seslerde programın içerisinde özellik olarak mevcut.

 

Bosca Ceoil

Bir müzik yapma programı olan Bosca Ceoil hem ücretsiz hemde kullanımı oldukça kolay bir program. Programla istediğiniz tarzda müzikler oluşturabiliyor bunları farklı formatlara dönüştürebiliyor ve özellikle YouTube kanalınız varsa burada ki videolarınızda arkaplanda kullanabillirsiniz. YouTube videolarında telif hakkı sorunu yaşamamak için özgün ya da anonim müzikler kullanmanız gerektiğini, aksi takdirde olayın kanalınızın kapanmasına kadar gideceğini hatırlatmak isteriz. Program Windows ve Mac OS platformlarda kullanılabilir.

 

ApowerEdit

Windows üzerinde kullanabileceğiniz ApowerEdit programı kullanımı kolay olmasına karşın bir o kadar profesyonel işler çıkartabileceğiniz bir program. Videoları ekleme, kesme, birleştirme, döndürme ve altyazı ekleme gibi özellikleri mevcut. Her fenomen adayının ve hatta her kullanıcının bilgisayarında olması gereken türden. Bu programda başta YouTube olmak üzere, Instagram, Facebook, Twitter vb. platformlarda kullanılabilir.

 

Screenpresso

Ekran kayıt programları arasında ücretsiz olması dışında rastgele seçtiğimiz bu program ekran kayıt programıdır. YouTube kanalından çeşitli programların, oyunların ya da nasıl yapılır tarzı video hazırlayanların işine çok yarayacak türden bir program. Bu yöntem YouTuber‘lıkta da aslında en kolay içerik üretim şekillerinden biridir. Zira bilgisayarda yaptığınız çalışmaları ya da kullandığınız programları başkalarına tanıtarak yüksek oranlarda izlenim alabilirsiniz. Program Windows ortamında çalışır, Mac OS ve diğer platformlar için arama kısmında ekran kayıt ve ekran kaydetme anahtar kelimelerini kullanabilir çıkan diğer programları değerlendirebilirsiniz.

 

Windows ive Movie Maker

Yıllardan beri bir çok YouTube kanalının temelini oluşturan programlardan olan Windows Live Movie Maker bir çok seviyede kanal sahibi için tüm işlerini görecek nitelikte. YouTube kanalınıza ekleyeceğiniz videolar için bu programla kesme biçme işlemi yapabilir, arkaplana müzik ekleyebilir, geçiş efektleri verebilir, altyazılar ya da üst yazılar ekleyebilir ve bunları istediğiniz formatta kaydedebilirsiniz. Üstelik tüm bunları yapmanızı gerektirecek bilgi seviyesi bir Microsoft Word kadar bile değil. Kolay yoldan profesyonel denebilecek sonuçlar çıkartmanızı sağlayacaktır.

 

Not: Bu sayfaya zaman içerisinde yeni uygulama ve programlar eklenecektir, takipte kalabilir ya da program isteğinde bulunabilirsiniz.

Sosyal Medya Fenomeni Olma Uygulamaları YAPILAN YORUMLAR