Sony Xperia M5 inceleme

Sony Xperia M5 inceleme

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan ( Puanlanmadı )
Loading...

Son dönemde akıllı telefon pazarındaki büyük rekabet gözden kaçmıyor. Xperia m5 ile Sony orta segment telefonlar arasında kendine en üst seviyede yer bulmayı hedefliyor. M5 serini 5 inc boyutla karşımıza çıkaran Sony bu serisinde yine full HD ve IPS ekran kullanmayı da ihmal etmiyor. Media Tek Helio X10 işlemciye sahip telefon 8 çekirdek ve 2 GHZ ile çalışabilmekte.

Telefon 16 gb dahili ve 200 gb desteklenebilir hafızanın yanında 3 gb da ram ile karşımıza çıkıyor. Orta segmentli telefonlar arasında kamera konusunda sınırları zorlayan Sony 13 megapiksel ön kamera ve 21.5megapiksel arka kamera ile rakiplerini bir hayli geride bırakırken kamera konusundaki tecrübesiyle de bu seride kullandığı kamerayla rakiplerine taş çıkarıyor.

Full HD video çekebilme özelliğinin yanında 4 k video çekebilmesi de telefonun en büyük ayrıcalıklarından. Orta segment olarak baktığımızda üst sınıf telefonlarla yarışabilecek nitelikte olan telefon standart Sony tasarımına sahip olmakla beraber 3 farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkmakta. Telefon Siyah, beyaz ve gold olarak renk konusunda müşterine seçim yapma şansını tanıyor.

SonyXperiaM5

 

Ortalama Kullanım Süresi

Fiziksel kontrol butonları telefonun sağ kısmında yer almakta. Ses açma kapama tuşları ve güç tuşuna ek bir adet de denklanşör tuşunu telefona ekleyen Sony kullanıcılarına telefonu fotoğraf makinesi gibi kullanabileceklerini işaret ederken bu özelliği ile telefon ile su altında da fotoğraflar çekilebilmekte. Android5.0 işletim sistemiyle karşımıza çıkan telefon 5.1 güncellemesini kabul etmekte. Firmanın açıklamalarına göre Xperia M5 karma kullanımda 2 güne kadar kullanım imkanıvermekte ve batarya kullanım süresi içerisinde 8 saat fullhd film izlenebilir, 63 saat müzik dinlenebilir, ve 12 saat de konuşma yapılabilir.

Suya ve Toza Karşı Dayanıklılık         

IP 65 ve 68 sertifikasıyla toza ve su geçirmeme özelliğine sahip telefon 1.5 metre derinlikte 30 dakika kadar suya dayanıklılık gösterebilmekte. Telefonun suya dayanıklı olması onu suyun altında kullanmamız gerektiğini göstermemekte ve yine de bu konuda dikkatli olmamızı gerektirmektedir.

Sony Xperia M5 inceleme YAPILAN YORUMLAR