softmaker-freeoffice

Softmaker FreeOffice (Windows)

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan ( Puanlanmadı )
Loading...

Ücretsiz Office programı

 

Bir zamanlar rakipsiz olan Microsoft Office programlarına bir çok rakip ve alternatif geldi. Ancak çoğu ücretsiz ve hatta açık kaynaklı olan bu alternatifler genellikle Microsoft Office programlarının yerini gerek kullanış açısından gerekse özellik açısından tutamıyordu. Softmaker FreeOffice bu algıyı biraz olsun değiştirecek gibi.

 

Ücretsiz bir ofis yazılımı olmasına karşın gayet kullanışlı olan bu program kendi içerisinde TextMaker, PlanMaker ve Presentations isimli 3 farklı uygulamayı barındırıyor. En çok kullanılabilecek uygulaması olan TextMaker Microsoft Word kadar kullanışlı ve derin özelliklere sahip olmasa da Wordpad tarzında güzel bir yazı editörü. Bu uygulamayla Microsoft Office ve Open Office programı tarafından açılabilecek dosyalar oluşturabilir ve bu programların dosyalarını açabilirsiniz.

 

PlanMaker ise 300’den fazla hesaplama fonksiyonunu içerisinde barındırarak Microsoft Excel’e alternatif olarak sunuluyor. Son olarak Presentations uygulaması ise Microsoft Power Point programına rakip olarak geliyor ve sunumlar oluşturmanıza ücretsiz çözüm sunarak yardımcı oluyor.

 

Ofis programlarını ücretsiz kullanmak için indirme sayfasında karşınıza çıkan formu doldurmanız gerekmektedir.

Softmaker FreeOffice (Windows) YAPILAN YORUMLAR