paypal

PayPal Türkiye’den çekildi!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan ( Puanlanmadı )
Loading...
()

Ülkemizde ve dünyada online bankacılık ve para transferi hizmet olan PayPal Türkiye’de ki hizmetini sonlandırma kararı aldığını açıkladı. Bu kararın arkasında ki sebebin ise BDDK lisans başvurusunun kabul edilmemesini grekçe gösteren PayPal 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren Türkiye’de bulunan kullanıcılarının hiç bir şekilde para transfer işlemlerini yapamayacağını duyurdu. Bu sebeple 6 Hazirana kadar paypal hesaplarını başka hesaplara aktarması gereken kullanıcılar oldukça şaşkın.

paypal

 

PayPal nedir ?

PayPal internet bazlı çalışan sanal bir ödeme sistemidir. İnternetten alışveriş yapanlar kredi kartı kullanmadan güvenli bir şekilde alışveriş yapabilir, keza internetten satış yapanlarda bankalardan sanal pos almadan kredi kartı ile satış gerçekleştirebilir bu satış tutarları kendi banka hesaplarına geçebilir. Ayn zamanda kişiden kişiye yalnızca bir e-posta adresiyle para transferinede yardımcı olabilir. PayPal dünya üzerinde bir çok ülkede hizmet vermekle birlikte bir çok para biriminide desteklemektedir. 30 Mayıs 2016 tarihinde resmi internet sitesinde yayınlanan duyuru ile artık PayPal Türkiye’de ki tüm faaliyetlerini durdurdu.

 

PayPal kullanıcılarına şu e-postayı gönderdi;

PayPal hizmet bilgisi.

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Bakiyenizi çekmek için:

1.        Hesabınıza giriş yapın.
2.        Özet sayfasında yer alan PayPal Bakiyesi’nden “Para Çekin”i tıklayın.
3.        Çekmek istediğiniz tutarı girin, çekilen paranın iletileceği banka hesabını seçin ve “Devam”ı tıklayın.
4.        Onay sayfasını inceleyin ve ardından “Gönder”i tıklayın.

Bakiyenin banka hesabınıza gönderilmesi 5 – 7 gün arası sürebilmektedir.

Banka hesap detaylarınızın doğru olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Ayrıca PayPal hesabınızda yer alan ad ve soyadınızın, banka hesabınızdaki ad ve soyadınız ile birebir uyumlu olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.     

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

PayPal Türkiye’den çekildi! YAPILAN YORUMLAR