Özgür Yazılım Kampı Başlıyor

Özgür Yazılım Kampı Başlıyor

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 1 kez oylandı )
Loading...

Linux Yaz Kampı etkinliği sekizinci kere Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’n de düzenlenecek. 21 Temmuz ve 5 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik “Linux Kullanıcıları Derneği ve İnternet Teknolojileri Derneği” işbirliği ile düzenleniyor.

Türkiyenin her köşesinden 600 katılımcıyı bir araya getiren kamp, katılımcıların bilgi seviyesini artırmayı ve kendi aralarında ki ilişkiyi pekiştirmeyi amaçlıyor. 15 gün süresince 100 saatten fazla eğitim ve uygulama yapılacak.

30 Haziran tarihine kadar başvuruların devam ettiği kampta bu sene “GNU/Linux Sistem yönetimi I-II-III”, “Ağ Yönetimi(1. düzey)”, “Ağ Yönetimi(2. düzey) :Linux İç Yapısı ve İleri Ağ Atölyesi”,“PHP ile Web Programlama Diline Giriş”, “Web Uygulama Güvenliği ve Güvenli Kod Geliştirme”, “Ağ Güvenliği ve Sızma Testleri” ve “Kriptografi ve Terskod Mühendisliğine Giriş”, “Ruby on Rails ile Web Programlama”, “Python/Django ile Web Programlama”, “Python ile Programlamaya Giriş”, “Java ile Programlamaya Giriş”, “Web-önyüz(Front-end) Programlama” kursları açılacak.

Özgür Yazılım Kampı Başlıyor YAPILAN YORUMLAR