Minecraft

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 1 kez oylandı )
Loading...

Maksimum kalite ile düzenlenmiş olan 3 boyutlu modeller, filmleri aratmayan fizik sistemleri, sinematik seslendirmeler ve müthiş senaryolarla beraber oyun sektöründe son dönemde maksimum kalitede oyunları görebiliyoruz. Artık bu şekilde birçok dev yapım karşımıza çıkarken bunun dışında aslında çok daha basit yapılarak sahip olan, grafiklerinin karşılaştırmasının bu tip oyunlarla mümkün olmadığı ve tüm bu oyunlardan daha çok gündeme gelen istisna serilerde yok değil. İşte bu serilerin başında ise Minecraft geliyor. Peki Minecraft nasıl bir oyun?

 

Sınırsız Açık Dünya Yapısı İle Minecraft

Oyunun grafik yapısı modern oyunlara yaklaşamayacak seviyede. Hatta görüntülerin kare kare piksellerini bile görebiliyorsunuz. Fakat bu yapı bilerek oluşturulmuş olan bir yapı. Grafikler bu kadar düşük olmasına karşın oyunda sınırsız bir sistem kullanıcılara sunuluyor. Sürekli olarak yayınlanan ekstra modları bir kenara bırakarak sadece ana oyun için bahsedecek olursak açık dünyada çeşitli araç gereçleri toplayarak hayatta kalmaya ve kendinize bir düzen kurmaya çalışıyorsunuz.

İlk etapta bir baraka ile başlarken oyunun ilerleyen dönemlerinde bir anda dev şatolar ve kendi tarlalarınız hatta kendi köyünüzü oluşturmanız bile mümkün. Kullandığınız araç gereçlerin ise bir sınırı yok. Bunun dışında oyunda sürekli verilen bir mod desteği bulunuyor. Bu durumda da sürekli yeni modları kullanarak oyunda farklı karakterler, farklı araç gereçler, farklı oyun modlarını kullanabiliyorsunuz. Yani oyunun güncelliği sürekli devam ediyor.

 

Minecraft Çoklu Oyuncu Desteği

Minecraft serisinin diğer bir ayrıcalığı ise çoklu oyuncu desteği. Hem LAN üzerinden hem de doğrudan İnternet bağlantısı ile oyunu çoklu oyuncu modunda arkadaşlarınız ile oynayabiliyorsunuz. Bu sayede arkadaşlarınızla beraber kendi yerleşim yerinizi kurmanız mümkün hale geliyor ki aslında Minecraft serisinin bu kadar basit bir yapıya sahip olmasına karşın bu kadar çok gündemde bir oyun olmasının nedeni de oyuncuların arkadaşları ile beraber oyunda daha eğlenceli bir şekilde oyun ortamı oluşturabiliyor olması. Ayrıca sürekli olarak yeni güncellemelerinde geldiği oyunda mod serilerinin de sürekli olarak güncellenebildiğini de belirtelim.

Minecraft YAPILAN YORUMLAR