Mac Kullanıcılarına Kötü Niyetli Yazılım Tehdidi

Mac Kullanıcılarına Kötü Niyetli Yazılım Tehdidi

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 1 kez oylandı )
Loading...
  • Ana Sayfa
  • BLOG
  • Mac Kullanıcılarına Kötü Niyetli Yazılım Tehdidi
mac-format

Windows‘a göre daha az kişi kullandığı ve platform olarak çok fazla geliştirici bulunmadığı için kullanıcıları tarafından çok güvenli olduğu sanılan Mac işletim sistemli cihazlarda da tehlike söz konusu.

Öyle ki araştırmacılar Fruitfly adında ki kötü amaçlı bir yazılımın yıllardır Mac’ler için tehdit oluşturduğunu söylüyorlar. Fruitfly Mac cihazlarda arka planda çalışıyor ve cihazın kamerasından kullanıcının görüntülerini izlerken bir yandan da resim çekiyor. Malwarebytes şirketi bunu keşfetti ancak Fruitfly 2 isimli bir program daha ortaya çıktı.

Uzmanlar her bilgisayarda olduğu gibi Mac cihazlarda da uygulama ve epostaları açarken kullanıcıların daha dikkatli olması konusunda uyarıyorlar. Synack’ten Patrick Wardle, bu kötü niyetli yazılımdan 400 civarı bilgisayarın etkilendiğini belirterek daha fazla bilgisayarın tehdit altında olduğunu da belirtti.

 

 

 

Mac Kullanıcılarına Kötü Niyetli Yazılım Tehdidi YAPILAN YORUMLAR