jdownloader-icon

jDownloader

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 1 kez oylandı )
Loading...

İnternet üzerinde dosya paylaşımı yapmak için genelde özel depolama sunucu servisleri kullanılıyor. Kullanılan bu servisler ile beraber istediğiniz dosyaları paylaşmak için link elde edebiliyorsunuz. Yani paylaşmak istediğiniz dosyayı bu alanda kullanılan dosya paylaşım platformlarına yükleyip ardından verilen link ile dosya paylaşımı yapabiliyorsunuz.

Paylaştığınız bu dosyaların indirilmesi için ise doğrudan linkleri kullanmak yeterli oluyor. Bunun dışında genelde oyun dosyaları, video dosyaları gibi dosyaları indirmek içinde aynı sistemler kullanılıyor. Fakat bu noktada dosya paylaşımı için kullanılan servislerin belli sınırlarının olduğunu da belirtelim. Kullanılan tüm bu link servislerinde ardı ardına dosya indirmek ya da hızlı dosya indirmek için pro hesap satın almanız gerekiyor. İşte tam da bu konuda devreye JDownloader programı giriyor.

 

JDownloader Ne İşe Yarıyor?

Belki indirme hızlarında çok fazla değişim olmuyor fakat JDownloader programı ile beraber tüm bu link servislerinden sıralı indirme yapılabiliyor. Program açık kaynak kodlu olarak geliştirilen bir program olarak biliniyor. JDownloader sayesinde tüm linkleri programa ekleyerek ardı ardına bütün linklerin indirilmesini sağlayabiliyorsunuz. Diyelim ki bir demo oyun indirmek istediniz oyunun boyutu 500 MB. Link paylaşım servislerinden indirme linkleri verilen demo oyunun genelde 500 MB linkleri bulunmuyor. Çünkü büyük dosya boyutunda ağ hatası ve zaman aşımı gibi sorunlar alınıyor.

Bu nedenle genelde linklerin parçalara bölündüğünü görüyoruz. Yani parça miktarını 100 MB olarak düşünecek olursak 5 adet 100 MB indirme linki karşımıza çıkmış oluyor. Bu durumda da yeni linkleri indirmek için her seferinde bir kez daha bekleme süresini geçirmeli tekrar bağlantı ile yeniden indirmeye devam etmeniz bu işlem için de bilgisayarınızın başında beklemeniz gerekiyor. JDownloader sayesinde ise tüm bu 5 linki bir anda programa yüklemeniz ve programın kendi kendine indirmeye devam etmesini sağlamanız mümkün. Ayrıca JDownloader indirme limitini de aşabiliyor. Yani sınırsız indirme yapılabiliyor.

 

Ücretli Hesaplar İçin Kullanılabilir Mi?

JDownloader aynı zamanda ücretli link hesapları içinde doğrudan kullanılabiliyor. Yüksek hızda indirme yapmak için programa pro serialinizi girmeniz yeterli oluyor. Böylelikle link servisinizin pro özelliklerini de kullanabiliyorsunuz.

jDownloader BENZER İÇERİKLER
jDownloader YAPILAN YORUMLAR