iPhone 5se Kutusuyla Beraber Görüldü!

iPhone 5se Kutusuyla Beraber Görüldü!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan ( Puanlanmadı )
Loading...
  • Ana Sayfa
  • BLOG
  • iPhone 5se Kutusuyla Beraber Görüldü!

Apple’ın 4 inç ekran büyüklüğüne sahip olması beklenen iPhone 5se model, kutusuyla beraber görüldü. Peki, iPhone 5se tasarım konusunda iPhone 5s’e mi yoksa iPhone 6’ya mı benziyor beraber bakalım.

iPhone 6 serisi ile beraber 4 inç ekran boyutuna son veren Apple, geçtiğimiz yıl 4.7 ve 5.5 inç ekran büyüklüğüne sahip modelleriyle yoluna devam etmişti. Firmanın geçtiğimiz yılın başından bu zamana dek yeni bir iPhone modeli üzerinde çalıştığı ve bu modelin 4 inçlik bir ekrana sahip olacağı söyleniyordu. Bu model ilk olarak iPhone 6c adıyla gelecek diye düşünülüyordu fakat daha sonra ortaya çıkan söylentiler bu durumu değiştirdi.

Alınan son bilgilere göre küçük ekran seven Apple kullanıcılarının merakla beklelediği 4 inç’lik iPhone modeli iPhone 5se ismiyle gelecek. iPhone 5s’in geliştirilmiş sürümü olarak karşımıza çıkması beklenen iPhone 5se adını da buradan alıyor. iPhone 5s”e”xpanded…

iphone5se

 

iPhone 5se Görüldü!

 

iphone5se-kutuKutusu ve kendisinin de ortaya çıktığı görsellere baktığımızda cihazın iPhone 5s boyutlarında iPhone 6 tasarımına sahip bir cihaz olduğunu görüyoruz. Bu cihazın özelliklerinden de bahsedelim;

1 GB RAM ve Apple A9 işlemci ile gelecek olan cihazın içerisinde NFC çipi de bulunacak. 4K video ve Live Photos desteği bulunan 12 Megapiksellik arka kameraya ve 1.624 mAh kapasiteli bataryaya sahip olması beklenen cihazın 16 ve 64 GB dahili hafıza seçenekleri bulunacağı söyleniyor.

iPhone 5se modelinde iPhone 6s serisiyle beraber gördüğümüz 3D Touch teknolojisinin yer almacağı da tahmin edilen bilgilerin arasında kendine yer buluyor. Tasarımsal olarak iPhone 6’nın ufak versiyonu olarak da adlandırabileceğimiz cihaz Mart veya Eylül ayında düzenlenecek bir etkinlikte tanıtlacak.

 

iPhone 5se Kutusuyla Beraber Görüldü! YAPILAN YORUMLAR