iOS 11 Yayınlandı! İşte iOS 11 Yenilikleri

iOS 11 Yayınlandı! İşte iOS 11 Yenilikleri

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 1 kez oylandı )
Loading...
  • Ana Sayfa
  • BLOG
  • iOS 11 Yayınlandı! İşte iOS 11 Yenilikleri
ios-guncellemesi

Apple merakla beklenen yeni iOS 11 versiyonunu bugün kullanıcılara sundu. Yeni sürümle birlikte yeniliklerde geldi. En çok göze batan yenilikler çoklu görev desteği ve artırılmış gerçeklik (AR) oldu.

Önceki versiyonlar düşünüldüğünde daha optimize bir sistem olarak nitelendirilebilen iOS 11 henüz tüm cihazlara gelmeyecek. Bu güncelleme ile birlikte iPhone ve iPad cihazları artık daha profesyonel fotoğraflar çekebilecek. Bunun yanı sıra Apple’ın akıllı asistanı Siri de daha gerçekçi bir hale geliyor. Öyleki artık daha gerçekçi bir ses tonu ve konuşma hızına duyarlı hale gelerek karşımızda adeta bir insan gibi yer alacak. Bunun yanı sıra İngilizce – Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca çevirileri yapabileceği belirtildi.

iOS 11 en çok iPad’lileri sevindireceğe benziyor. Çoklu görev desteği, tek el ile klavye kontrolü, sürükle bırak özellikleri, yenilenmiş Live Photos ve yeni bir Files uygulaması kullanıcılara sunuluyor. Ancak şöyle bir durum var, iOS 11 tüm cihazlara tüm bu özellikleri sunamayacak. ARKit uygulaması iPhone 6s +, iPad Pro, iPad (2017) ve iPhone SE’yi kapsayacak. 1.nesil iPad Air ve iPad mini, 1-2-3 çoklu görev ve ekran bölme özelliklerinden faydalanamayacak.

 

Kısaca iOS 11 Güncellemesi Şu Cihazlara Gelecek;

 

iPhone 5S ve sonrası
Bütün iPad Air’ler
Bütün iPad Pro’lar
iPad mini 2 ve sonrası
iPad (2017)
iPod touch (6’ıncı nesil)

iOS 11 Yayınlandı! İşte iOS 11 Yenilikleri YAPILAN YORUMLAR