iOS 10.3 Güncellemesi Geldi

iOS 10.3 Güncellemesi Geldi

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 1 kez oylandı )
Loading...
ios-guncelleme

Son iOS Güncellemesi: iOS 10.3

 

Merakla beklenen iOS 10.3 güncellemesi geldi. Apple, iPhone, iPad ve iPod Touch modelli cihazları için iOS 10.3 final sürümünü yayınladı. Peki iOS 10.3 ile gelen yenilikler neydi? iOS güncellemesi nasıl indirilir ve kurulur?

İnternette iOS 10.2 güncellemesi ile ilgili bir sürü şikayet yer alıyordu. Bunların en önemlisi ve dikkat çekeni pil sorunu ve takılma sorunu oldu. Bu sebeple kullanıcıların sabırsızlıkla beklediği iOS 10.3 yazılım güncellemesi sonunda gelmiş oldu. Daha önceden developer (geliştirici) olarak devreye giren güncelleme şimdi Final sürümüyle herkese açık hale geldi.

iOS 1.3 final güncellemesini indirmek için cihazınızın Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme menüsünü takip ederek indirme işlemine başlayabiliyorsunuz. Ayrıca belirtmek lazım, bu güncelleme ile Apple, dosya sistemini APFS olarak değiştirdi.

apfs-apple

APFS dosya sistemi nedir?

Apple’ın 2016 yılında duyurduğu, modern bir dosya sistemine geçilecek bilgisinin ardından iOS’un son güncellemesiyle birlikte cihazlarımıza giren APFS nedir?

 

Açılımı Apple Dosya Sistemi olan APFS, Apple Watch, Macbook, iPhone gibi tüm Apple cihazlar üzerinde kullanılacak yeni nesil bir dosya sistemidir. Bu dosya sistemi Flash/SSD depolama için optimize olan ve mühendislik çalışmalarında önceliğin güvenlik ve şifrelemeye verildiği bir dosya sistemidir.

iOS 10.3 Güncellemesi Geldi YAPILAN YORUMLAR