idm-ico

Internet Download Manager

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan ( Puanlanmadı )
Loading...
Internet Download ManagerİNDİR Windows
(6.62 Mb)

İndirme Yöneticisi Programı

 

İnternet Download Manager, internet üzerinden dosya indirme, video indirme, müzik indirme gibi birçok işlem yapılıyor. Genelde internet üzerinden yapılan tüm indirmeler de doğrudan web tarayıcısı üzerinden yapılan indirme sistemleri kullanılıyor. Yani doğrudan tarayıcınızın indirme yöneticisini kullanarak indirme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Küçük boyutlu dosyalar için kullanılan yöntemlerden biri olsa da yüksek boyutlu video indirmeleriniz de ya da yüksek boyutlu herhangi bir indirme yapmak istediğinizde tarayıcılarda yer alan indirme yöneticisi pek yeterli gelmiyor.

Uzun süren indirme işlemlerinde bu şekilde kullanımlarda genelde indirme işlemi tamamlanmadan ağ hataları ya da zaman aşımı sorunları ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için ise indirme yöneticisi adı verilen programlar kullanılıyor. Bu programlar arasında ilk sırada yer alan program ise internet download  manager. Çok uzun süredir indirme yöneticisi programları arasında ilk sırada yer alan ve çok uzun bir geçmişe sahip olan program en çok tercih edilen serilerden.

 

Internet Download Manager Yüklenir?

Internet Download Manager için iki farklı sürüm bulunuyor. Bu sürümlerden bir tanesi herkes tarafından kullanılabilir deneme sürümü. Süre sınırlamalı olan deneme sürümünü ücretsiz olarak indirip kurabiliyorsunuz. Bununla beraber ücretsiz sürüm belli bir süre kısıtlaması ile gelmekte. Genelde günlük deneme süresi bittikten sonra ise programı kullanmak için serial almanız gerekiyor. Ücretli olarak satılan pro sürümlerini de doğrudan Internet Download Manager resmi sitesi üzerinden satın alıp buradan aldığınız kodu programa girmeniz yeterli oluyor.

 

Internet Download Manager Nasıl Kullanılıyor?

Bu kadar çok ilgi görmesi Internet Download Manager programının nasıl kullanıldığının da merak edilmesine neden oluyor. Programın kullanımı aslında oldukça basit. Öncelikle Internet Download Manager yüklemesini yapmanız gerekiyor. İster ücretli sürümü isterseniz de ücretsiz deneme sürümünü yükleyip kullanıma başlayabiliyorsunuz. Internet Download Manager yükleme işleminden sonra tüm tarayıcılarınızın indirme yöneticisi olarak ekleniyor. Bu aşamadan sonra tarayıcınızdan herhangi bir indirme yapmak istediğinizde otomatik olan Internet Download Manager devreye giriyor ve belirtilen indirme klasörüne indirme işlemi gerçekleştiriliyor. Programın kullanımı bu kadar basit.

 

 

Internet Download Manager BENZER İÇERİKLER
Internet Download Manager YAPILAN YORUMLAR