Audacity

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 1 kez oylandı )
Loading...
Dosya indiriliyor lütfen bekleyiniz... İndirme işlemi başlamadıysa lütfen yandaki tekrar indir butonunu kullanın
TEKRAR İNDİR

Ses düzenleme ve efekt programı

 

Ses dosyalarını düzenlemek için son dönemde akıllı telefonlar bile dahi olmak üzere kullanılan birçok program var. Bu programlar arasında artan rekabet sonrasında sunduğu özelliklerle beraber biraz daha öne çıkan seriler olduğunu da söylemek gerekiyor. Tüm bu ses dosyaları içerisinde ilk sırada yer alanlarından birisi de Audacity programı. Peki Audacity programının bu kadar öne çıkmasını sağlayan nedenler ne? Program tam anlamıyla nasıl özelliklere sahip?

 

Audacity İle Ses Düzenlemeleri

 

Öncelikle Audacity programının ne amaçla kullanıldığını daha detaylı olarak aktaralım. Audacity programı kapsamlı bir ses düzenleme programı. Bu program sayesinde var olan sesleri düzenleyebileceğiniz gibi programı ses kaydedici olarak da kullanabiliyorsunuz. Standart ses düzenleme programlarından farklı olarak bu seride ses dosyalarının birçok özelliğini değiştirebiliyorsunuz.

İsterseniz program ile ses dosyalarında kesme yapabiliyorsunuz. Bunun için program üzerinde yer alan bir ses grafiği görüntülenen bir alan bulunuyor. Bu alan üzerinden ses dosyalarını kolaylıkla kontrol edebiliyor ve istediğiniz noktadan kesme yapabiliyorsunuz. Ses düzenleme konusunda forma dönüştürme dahil olmak üzere birçok ayrıcalığı bulunan serinin asıl dikkat çeken özelliği ise ses kayıt özelliği.

 

Audacity Ses Kayıt Özelliği Kullanma

 

Ses kayı kısmında Audacity programıyla beraber kullanıcılara iki farklı seçenek sunuluyor. İlk seçenekte diğer programların birçoğundan alışık olduğunuz şekilde mikrofonlu kulaklıklarla sesinizi kayıt edebiliyorsunuz. Bu yöntem zaten birçok program tarafından kullanılan ve çok sık bilinen yöntemlerden bir tanesi. Programın en büyük artısı bilgisayarınızdan çıkan sesleri de kayıt edebiliyor olmanız. Bu şekilde iki farklı şekilde ses kayıt özelliğini kullanmanız mümkün kılınıyor.

Ayrıca kullandığınız ses kayıtlarını istediğiniz gibi düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Audacity ile beraber oluşturduğunuz tüm bu ses dosyalarını ise istediğiniz herhangi bir ses formatında da kayıt altına alabiliyorsunuz. Bunun için ekstra bir ek kullanmaya gerek kalmıyor. Doğrudan program üzerinden bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Son olarak programın tamamen ücretsiz olduğunu da ekleyelim. Herhangi bir ücret ödemeden Audacity programını indirip kurabiliyorsunuz.