Camtasia Studio

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 1 kez oylandı )
Loading...
Dosya indiriliyor lütfen bekleyiniz... İndirme işlemi başlamadıysa lütfen yandaki tekrar indir butonunu kullanın
TEKRAR İNDİR

Video düzenleme ve ekran kayıt programı

 

Sosyal medya sitelerinin sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Sosyal medya sitelerinin sayısı artarken bir diğer yandan ise sitelerin kullanım oranları da giderek yükseliş göstermekte. Bu alanda en çok kullanılan siteler ise genelde görsel odaklı olan siteler. Fotoğraf paylaşımı hatta video paylaşımının yapıldığı siteler çok daha fazla takip edilmeye başlandı. Tabi ki bu sitelerin başında ise YouTube geliyor. Dünyanın en büyük sosyal video platformlarından biri olan YouTube bu alanda en çok kullanılan sosyal medya ögelerinden de birisi.

Yavaş yavaş kendi iş sektörünü bile oluşturmaya başlayan video platformunda kullanıcılarda istedikleri gibi video paylaşımları yapabiliyor. Akıllı telefonlarınızı ya da tercihinize göre istediğiniz profesyonel kameralarınızı kullanarak videolar çekip YouTube üzerinden paylaşabiliyorsunuz. Bunun dışında birde sadece bilgisayarlar yardımı ile hazırlanan videolarda var. Genelde rehber videoları ya da oyun videoları olarak bilinen bu videolar hazırlamak için ise monitör çalışmalarını kayıt eden programlar kullanılıyor. İşte bu programlar arasında en çok dikkat çekeni ise Camtasia Studio.

 

Camtasia Studio İle Neler Yapılabilir?

YouTube üzerinde rehber videolar hazırlamak için en iyi tercihlerden biri olarak gösterilen Camtasia Studio programı sadece bu sosyal medya platformu için değil hemen her alanda kullanılabiliyor. Camtasia Studio sayesinde çok kolay bir şekilde masaüstü videosu hazırlayabiliyorsunuz. Uygulama dediğimiz gibi genel olarak monitörünüz üzerinde yaptıklarınızı kayıt altına almak için kullanılıyor. Camtasia Studio sayesinde akıcı bir şekilde videolarınızı kayıt ederken ses kaydı da gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

Camtasia Studio Ayrıcalıkları Neler?

Camtasia Studio programını diğer monitör video kayıt programlarından da birçok farklı yönü var. Özellikle uygulamanın diğer serilere göre video boyutlarını çok daha düşük çıkarması büyük bir ayrıcalık olarak gösterilmekte. Bunun dışında kayıt ettiğiniz video üzerinde kalite iyileştirmeleri yapabiliyorsunuz. Ekstra olarak ses kayıtlarının da kullanılabileceği uygulama RAM tüketimini de çok daha az yaptığı için video kaydı sırasında donma ya da kayıt edilen videonun oynatılması sırasında atlamalar ile karşılaşmıyorsunuz.

 

Camtasia Studio Nasıl Yüklenir?

Camtasia Studio uygulamasını yüklemek için yapmanız gereken işlemlerde oldukça basit. Sadece uygulamanın kullanmak istediğiniz sürümünü ücretiz olarak indirip ardından kısa bir kurulum yapmanız yeterli oluyor. YouTube gibi sosyal medya uygulamaları için kullanabileceğiniz ve doğrudan paylaşım yapabileceğini programı bu şekilde kolayca kullanmaya başlayabiliyorsunuz.