Avast Free Antivirus

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan ( Puanlanmadı )
Loading...
Dosya indiriliyor lütfen bekleyiniz... İndirme işlemi başlamadıysa lütfen yandaki tekrar indir butonunu kullanın
TEKRAR İNDİR

Ücretsiz Antivirüs Programı

 

avast! Free Antivirus, internete bağlanan hemen her bilgisayarda kullanıcıların güvenliği tehlikeye girmekte. Binlerce casus yazılımın bulunduğu sanal dünyada kullanıcıların kendi güvenliklerini sağlamak için ise yararlanacakları birçok sistem bulunuyor. Hemen her kullanıcının yararlanabileceği ve en yaygın kullanılan uygulamalar ise virüs programları. Son dönemde daha bir popüler hale gelen virüs programları içerisinde geçtiğimiz yıllarda en çok kullanılan programlardan biri ise Avast Free Antivirüs programı. Dünya virüs programı sıralamasında her zaman için ilk 5 sırada yer alan Avast programının bir versiyonu olan programın özellikleri ise oldukça tatmin edici.

Avast Free Antivirüs Nasıl Özelliklere Sahip?

Tabi ki her virüs programında olduğu gibi Avast Free Antivirüs serisinde de asıl amaç casus yazılımları engellemek. Bunun dışında programın birçok farklı özelliği bulunmakta. İlk olarak dikkat çeken aktif koruma kalkanı. Bu sayede herhangi bir indirmede bilgisayarınıza zarar verecek bir yazılım bulunursa otomatik olarak program bu yazılımı engelliyor ve karantina sistemini kullanarak zararlı yazılımlar engellenebiliyor.

Bunun dışında bilgisayarınızı istediğiniz zaman casus yazılımlara karşı tam ya da kullanıcı öncelikli olarak taratabiliyorsunuz. İsterseniz tüm bilgisayarı değil sadece belirli dosyalar ya da programları da virüs yazılımlarına karşı taratmanız mümkün kılınıyor. Tüm bunlarla beraber tabi ki ücretsiz versiyon olmasının belli başlı sınırlamaları da yok değil. Hem internet tarayıcılarında koruma hem eklenti olarak koruma sağlaması açısından programın belli bir ücret karşılığında pro versiyonunu almanız daha yararlı olacaktır.

Avast Free Antivirüs Nasıl Kullanılır?

Virüs koruması için en etkili programlardan biri olan serinin kullanılması için öncelikle Avast tarafından sunulan ücretsiz versiyonu indirmeniz gerekecek. Ardından indirdiğiniz ücretsiz versiyonu yükleme işlemlerini takip ederek yüklemek yeterli olacaktır.

Ekstra olarak koruma sağlaması açısından Pro versiyon kullanımı yapılmak istenirse bu durumda da ister programın içerisinde yer alan bağlantılardan isterseniz de Avast resmi sitesinden istediğiniz paketi belirtilen ücretleri vererek satın almanız gerekiyor. Bu noktada verilen lisans kodunu ürün etkinleştirme bölümüne girerek Avast Free Antivirüs pro versiyona yükseltilebiliyor.

Avast 2017 inceleme videosu (ingilizce)