Viber

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan ( Puanlanmadı )
Loading...
Dosya indiriliyor lütfen bekleyiniz... İndirme işlemi başlamadıysa lütfen yandaki tekrar indir butonunu kullanın
TEKRAR İNDİR

Popüler Mesajlaşma Programı ve Uygulaması

 

Daha öncelerde mobil platformlarda kendini gösteren Viber yazılımı artık Windows yazılımı ile bilgisayarlarımıza da giriyor. Viber uygulaması arkadaşlarınızla mesajlaşabilir, internet üzerinden aramalar yapabilirsiniz. Dilerseniz sesli, görüntülü arama yapın, dilerseniz fotoğraf ya da ileti gönderin, grup sohbetleri yapın.

Viber uygulaması tıpkı WhatsApp gibi anlık olarak kullanılabilen bir mesajlaşma uygulaması. İnternet bağlantısı üzerinden çalışan uygulama WİFİ ya da mobil veri üzerinden kullanılabilen uygulamanın tek özelliği de anlık mesajlaşma imkanı sunması değil. Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olarak bilinen Viber, bunun dışında telefon görüşmesi gibi imkanlarda sunuyor. Hem iletişim hem mesajlaşma programı olarak kullanabildiğiniz uygulamanın bunun dışında görüntülü görüşme desteği de dikkat çeken bir başka özelliği olarak gösterilmekte. Tüm bunların dışında uygulama ile kullanabilecek daha birçok özellik bulunmakta. Bu özelliklerden de biraz daha detaylı olarak bahsedelim.

 

Viber Uygulaması Özellikleri

Mesajlaşma uygulaması olarak kullanılması, telefon görüşmeleri yapabiliyor olması, görüntülü görüşme desteğini sunması gibi birçok destek sunan uygulamanın bunun dışında ekstra modları yer alıyor. Canlı görüşme desteği bunlar arasında ilk sırada yer alıyor. Görüntülü görüşme özelliğine oldukça benzeyen canlı görüşme özelliğinin yanı sıra detaylı grup görüşmesi de sunulmakta.

250 kişiye kadar grup konuşması imkanı sunan Viber ile video gönderimi, mesajlarla beraber çıkartma gönderimi gibi özelliklerini de kullanabiliyor. Detaylı bir emoji kullanımı da sunan uygulamanın diğer sosyal medya uygulamalarına benzer birçok detay özelliği de bulunuyor. Hem iletişim hem de sosyal medya uygulaması olarak kullanılabilen uygulamanın güvenli mesaj gönderimi seçenekleri gibi seçenekleri de bulunmakta. Ayrıca son olarak yeni eklenen özelliklerden biri olan GIF desteğinin de artık Viber içerisinde kullanılabilir olduğunu da söylemek gerek.

 

Viber Hangi Platformlarda Kullanılabiliyor?

İlk çıktığı dönemde sadece belli başlı platformlarda desteği bulunan uygulama Viber, şimdilerde akıllı telefonlar dahil hemen her platformda kullanılabiliyor. iOS, Android gibi birçok işletim sisteminde kullanılabilen uygulama kendi oyunları ve ekstra özellikleriyle de öne çıkmakta. Uygulamanın kullanımı için ise herhangi bir ücret istenmiyor.

Tabi mobil uygulamalarda çok sık kullanılan uygulama içi satın alma özelliği Viber uygulaması içinde kullanılabilmekte. Uygulamanın boyutu konusunda ise değişken boyutlar karşınıza çıkabiliyor. Uygulamanın boyutu kullanılan işletim sistemine göre mini farklılıklar gösterebilmekte.

 

Viber Video