VLC Media Player

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 1 kez oylandı )
Loading...
Dosya indiriliyor lütfen bekleyiniz... İndirme işlemi başlamadıysa lütfen yandaki tekrar indir butonunu kullanın
TEKRAR İNDİR

Video ve Ses Oynatıcısı

 

Kısaca VLC olarak adlandırılan VLC Media Player adından da anlayacağınız gibi bir media oynatıcısı. Popüler video ve ses dosyalarını destekleyen VLC Media Player geniş codec desteği ve tema özelliği ile oldukça işinizi görecek bir uygulama.

Bilgisayar, tablet ve mobil platformlarda yer alan birçok video programı var. Giderek daha da geliştirilen ve giderek daha da işlevsel hale gelen programlar arasında en çok kullanılan serilerden birisi de VLC Media Player. Özellikle Windows işletim sistemlerinde en çok kullanılan video programlarından birisi de VLC Media Player. Köklü bir geçmişi olan programın son yayınlanan güncellemeleri ile beraber çok daha işlevsel hale gelmesi ve mobil platformlarda da sözünün geçmeye başlaması seriye gösterilen ilginin de epey bir artmasına neden oldu. Popüler video uygulamalarından biri olan uygulamanın özelliklerine daha detaylı olarak ele alalım.

 

VLC Media Player Ne Kadar Başarılı Bir Program?

VLC Media Player programının en büyük ayrıcalığı çok kapsamlı video formatı desteklemesi. MPEG-4 formatından mp3 formatına kadar yağın kullanılan tüm formatları destekleyen program tüm bu format desteklerini barındırdığı codec uygulamasını ise beraberinde taşımakta. Yani diğer birçok video programında olduğu gibi programı kurduktan sonra ekstra format desteği sağlamak için codec dosyalarını ayrıca indirmeniz gerekmiyor.

Program kendisini otomatik olarak bu sistemi düzenlemekte. Bunun dışında belli bir seviyede video düzenleme imkanı da sunan VLC Media Player serisinde başka bir özellik ise videoların altyazılarını otomatik olarak ekleyebiliyor olmanız. Sadece altyazı dosyasını göstermeniz ya da programın içerisine altyazı dosyasını sürüklemeniz yeterli oluyor. Daha sonra uygulama içerisinde altyazıların ileri geri süre düzenlemelerini, boyut ve renk düzenlemelerini klavye kısayollarını kullanarak yapabiliyorsunuz.

 

VLC Media Player Desteği Nasıl?

Birçok platformda destek veren uygulama oldukça düşük bir boyutta olması ve ücretsiz olarak yayınlanması ile rakiplerinden öne çıkan serilerden bir tanesi. Pencere ayarları ve benzeri birçok ayarla beraber kullanım kolaylığı da sağlayan programın en kullanımı da oldukça basit. Amatör bir bilgisayar kullanıcısı olsanız bile sadece programı alt kısmında yer alan kontrol çubuğunu kullanarak temel kontrolleri ve düzenlemeleri gerçekleştirebiliyorsunuz. VLC Media Player kullanımın bu şekilde oldukça basit olduğunu ve belli aralıklarla da güncellemeler aldığını da söylemek yanlış olmaz.