gta5-icon

Grand Theft Auto 5

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 1 kez oylandı )
Loading...

Grand Theft Auto’nun ( GTA ) çıkışı

İlk olarak 1998 yılında oyun severlerin karşısına çıkan Grand Theft Auto yukarıdan çekim açısıyla sürükleyici bir oyun konsepti sunuyordu. İlk versiyonun ardından çok beğenildiği farkedildi ve oyunun üreticisi olan Rockstar Games ikinci seriyi 1999 yılında piyasaya sürdü. Yine kuşbakışı açısıyla oyun severlerin yıllara oynamasını sağladı ve grafikleri oldukça geliştirilmişti.

 

Kuş bakışı oyun serüveni

2002 yılında ise GTA için adeta bir dönüm noktası oldu ve GTA 3 ile kuşbaşı kameranın yerini üçüncü şahıs kameralar aldı, oyun dünyasında yeni bir soluk katarak adeta oyuncuları büyüledi. Bu kamera açısı sayesine oyun karakterine kendini koyan oyun severler sokakları dolaşarak dilediği aracın sürücüsünü araçtan indirdi, dilediği kişiyi dövüp öldürebildiği ve yaptığı görevlerle para kazanabildiği bir hale geldi.

Bir sene sonra ise 2003 yılında GTA Vice City oyun serisinin ivmesiyle devam eden bir oyun oldu. GTA Vice City ciddi satış rakamlarına ulaştı ve internet kafelerde ve oyun salonlarında da en çok oynanan oyun oldu.

 

GTA Serisinin en çok ses getiren serisi: GTA 5

2005 yılında ise GTA San Andreas serisi oyun severlerin karşısına çıktı ve grafikler başarılı olsada, oyun heyecan verici olsada hikaye derinliğinin sığlığı oyuncuların eleştirisi olmuştu. Rockstar Games bu sefer GTA 5 ile ikinci bir devrim yaptı ve tüm zamanların en çok oynanan oyunları arasına girdi. Üzerinden yıllar geçsede hala en çok oynanan bilgisayar ve oyun konsolu olma yolunda devam ediyor.

 

GTA 6 ne zaman çıkacak ?

Grand Theft Auto serisinin yenisinin ne zaman çıkacağı merak konusu. Ancak konuşulan dedikodulara göre Rockstar 2019-2020 yılları arasında GT6 için sürpriz yapabilir.

 

Not: Mac OS, iOS ve Android indirme linkleri GTA Vice City oyununu açmaktadır. Üretici Rockstar tarafından ilgili platformlar için GTA5 versiyonu çıkartılmamıştır.

 

GTA5 Tanıtım Videosu

Grand Theft Auto 5 BENZER İÇERİKLER
Grand Theft Auto 5 YAPILAN YORUMLAR