Google Chrome

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 1 kez oylandı )
Loading...

Sade, hızlı ve güvenilir bir internet tarayıcısı

 

2008 yılında Google tarafından piyasaya sürülen Google Chrome internet tarayıcısı geçen süreçte kendini sürekli yenileyerek lider konuma geldi. Bugün baktığımızda sade, basit ve anlaşılır. Hızlı, eklenti desteği ile zengin bir internet tarayıcısı karşımıza çıkıyor ve ünyada kullanım oranı yüzde 51’lere ulaşan bir internet tarayıcısı Google Chrome.

 

Google Chrome’un çıkış noktası

Chrome internet tarayıcısı iOS, Android, Mac OS vb hemen hemen tüm platformlarda boy göstermekte.  Google Chrome’un çıkış noktası Mozilla Firefox yazılımcılarından birinin Google ekibine katılması olmuştur. Yazılımın ilk sürümü yalnızca Windows için piyasaya sürüldü, çıkış tarihi ise 2 eylül 2008 tarihi oldu. Gün geçtikçe kendini yenileyen, geniş dil desteği ve eklenti desteğinin yanı sıra hızıyla da büyük beğeni topladı ve bugün ülkemizde ve pek çok ülkede en çok kullanılan internet tarayıcısı haline geldi.

 

Ram’i en az işgal eden tarayıcı

Kimi internet kullanıcısının Google Chrome’u tercih sebebi eklenti desteği olurken kimi otomatik güncelleme özelliğini sevdi, kimisi ise ram performansını. Öyleki internet tarayıcılar arasında en az ram harcayan ve sistemi minimum seviyede meşgul eden bir internet tarayıcısı kendisi.

 

Karda yürü, iz bırakma

Google Chrome’un Gizli Mod özelliği ile internette sörf yaparken arkanızda iz bırakmazsınız, gezdiğiniz siteler, girdiğiniz bilgiler daha sonra hatırlanmaz, diğer kullanıcıların bunları görmesi mümkün olmaz.

 

 

Google Chrome YAPILAN YORUMLAR