foxit-reader-icon

Foxit Reader

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan ( Puanlanmadı )
Loading...

 

Yazışmalarınızda, resmi çalışmalarınızda, sunumlarınızda kısacası birçok alanda yazı işin içine girdiği zaman en çok kullanılan sistemler Office uygulamaları oluyor. Çok uzun bir tarihe sahip olan Office programları içerisinde birçok farklı yazı sistemi oluşturabiliyorsunuz. İsterseniz .DOC formatında düz yazı şeklinde belgeler hazırlayabildiğiniz gibi bunun dışında sunum formatları, excel tablo biçimleri gibi birçok formatta dosya hazırlayabiliyorsunuz. Tüm bu formatlar içerisinde hem iş dünyasında hem de internet ortamında en sık kullanılan kaynaklar ise PDF formatında dosyalar. Fakat PDF formatında dosyaların diğer tüm belgelerden farkları bulunuyor. PDF formatına sahip olan içerikleri .DOC formatında olan dosyalar gibi kolayca düzenleyemiyorsunuz. İşte bu noktada devreye Foxit Reader programı giriyor.

 

Foxit Reader Ne İşe Yarıyor

 

Foxit Reader serisinin ana işlevi PDF formatlı dosyaları görüntüleyip bu dosyaları anında düzenlemenizi sağlamak. PDF görüntülemelerinde kolaylıkla kullanabileceğini programın bu alanda kullanıcılara sunduğu pek çok artı noktada bulunuyor. Programın benzerlerine göre en büyük artısı ise programın boyutu. Sadece 40-50 MB arasında bir boyutu olan programın çok daha profesyonel olarak kullanılan programlardan pek bir farkı olmaması boyut avantajının öne çıkmasına neden oluyor.

Foxit Reader programının bunun dışında ekstra ayrıcalıkları da bulunuyor. Metin dönüştürme özelliği ile dosyalarınızın formatlarında değişiklik yapabiliyorsunuz. Belgelerinizi ekstra olarak notlar ekleyebiliyorsunuz. Hatırlatma notları ve yazı içi notlar gibi ayrıcalıklar bulunuyor. Ayrıca programın içerisinde dışarıdan alacağınız PDF dosyaları için güvenli görüntüleme ve gizli görüntüleme seçenekleri de dikkat çekiyor.

 

Foxit Reader Ücretli Mi?

 

Tüm bunlarla beraber Foxit Reader programının tercih edilmesinin ana nedeni programın tamamen ücretsiz olması. Foxit Reader programını kullanabilmek için sadece sunulan ücretsiz indirme bağlantılarını kullanmak yeterli oluyor. Foxit Reader kullanımı için kısa süre içerisinde yükleme yapmak da yeterli oluyor. Ekstra olarak herhangi başka bir işlem yapmadan doğrudan kurulumdan sonra PDF formatında ki dosyalarınızı program üzerinden açıp düzenleme imkanını da elde edebiliyorsunuz. Kullanım ve arayüz için açıklama yapmaya gerek bile yok çünkü arayüz oldukça kolay.

 

 

Foxit Reader BENZER İÇERİKLER
Foxit Reader YAPILAN YORUMLAR