En İyi Uzak Masaüstü Erişim Programları

En İyi Uzak Masaüstü Erişim Programları

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan ( Puanlanmadı )
Loading...
  • Ana Sayfa
  • BLOG
  • En İyi Uzak Masaüstü Erişim Programları

Özellikle bilişim sektöründe bulunan, bilgisayar, ağ vb. konularda firma ve kişilere destek sağlayanların tercih ettiği uzak masaüstü programları internet üzerinden iki bilgisayarın birbirlerine bağlanması ve uzaktaki bilgisayarın masaüstü ve tüm görüntüsünün diğer bilgisayara aktarılması, bu sayede sanki o bilgisayardaymış gibi işlem yapabilmesini sağlayan programlardır. Uzaktan erişim programları olarak da adlandırılabilir.

Yalnızca bilişim sektöründe olanların değil hemen her alanda çalışan ve çalışmayan ev kullanıcıları içinde gerçekten işe yarayabilecek hayati programlardır. Örneğin işten eve döndünüz ancak şirket bilgisayarınızda bulunan bir dosyanın içeriğini görüntülemeniz gerekti ya da çıktı almanız gerekti, işte böyle bir ihtiyaç durumunda bu programlar yardımınıza koşuyor.

Bir çok uzaktan erişim programı mevcut ancak bunlar içerisinde en çok can sıkanı ücretli olmaları, yavaş olmaları ve çeşitli limitler dahilinde bağlanma imkanı vermeleri.

 

Ücretsiz ve En İyi Uzaktan Erişim Programları Hangileri ?

İstediğiniz program adını tıklayarak, kendi cihazınızın işletim sistemine göre indirme işlemini başlatabilirsiniz.

 

Ammyy Admin

Türkçe desteği bulunan uzak masaüstü programı Ammyy Admin’e SSL şifreleme özelliği ile güvenliğinizi üst safhada tutan programlardan.

 

NoMachine

Yine diğerleri gibi ücretsiz olarak uzak masaüstü bağlantısı sağlayan programlaran olan NoMachine birden fazla bilgisayara aynı anda bağlanmayı sağlayan programlardan.

 

TeamViewer

TeamViewer, uzaktan erişim sağlayan en eski programlardandır ve belkide bir çok kişi uzaktan erişimi bu program sayesinde öğrenmiştir. Sitemizde yer aldığı gibi onlarca alternatif arasında gitgide popülerliğini kaybediyor.

 

Alpemix

Yerli bir program olan ve Android, iOS, Mac OS ve Windows desteği bulunan Alpemix’te bu ihtiyacınızı karşılayan diğer programlardan. Özellikle tercihlerinde yerliyi hep en üstte tutan biriyseniz diğer programlara bakmanıza bile gerek yok.

 

LogMeIn

LogMeIn uzaktan erişimi kolay yoldan yapmanızı sağlayan ve güvenliğine çok önem veren kullanıcılar içindir. Zira internet bankacılığı sitelerinde bulunan 256-bit SSL sertifikası ile korunmakta ve verileriniz şifrelenmektedir.

 

AnyDesk

AnyDesk uzak masaüstü bağlantısı sağlayan en popüler ve en profesyonel çözümlerden biridir. Ücretsiz olarak sunulan AndyDesk programı yalnızca Windows bilgisayarlara destek vermez, Mac OS, Android ve iOS cihazlar içinde kullanılabilir.

 

Supremo

Supremo programı uzaktan erişim programları arasında basit ve anlaşılır bir arayüze sahip alternatif bir yazılımdır.

 

Remote Desktop Manager

Az yer kaplayan ve tema desteği bulunan bu programda adından anlaşıldığı gibi uzak masaüstü bağlantısı sağlayan bir program. Ancak ücretli.

En İyi Uzak Masaüstü Erişim Programları YAPILAN YORUMLAR