Brezilya’da WhatsApp geçici olarak yasaklandı

Brezilya’da WhatsApp geçici olarak yasaklandı

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan ( Puanlanmadı )
Loading...
  • Ana Sayfa
  • BLOG
  • Brezilya’da WhatsApp geçici olarak yasaklandı
whatsapp

Facebook’un geçmiş dönemde satın aldığı WhatsApp milyarlarca ifade edilen kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Sürekli kullanıcı kitlesi yayılan WhatsApp son zamanlarda gizlilik ile ilgili konularla gündeme geliyor. Son olarak Brezilya hükümetinin WhatsApp uygulamasını durdurmasıyla ilgili haberler basında yankı buldu.

 

Sergipe eyaletinde Marcel Maia Montalvao isimli bir yargıç uyuşturucu davasıyla ilgili kanıtların incelenmesiyle paralel olarak WhatsApp’tan konuşma kayıtlarını istedi, ancak WhatsApp bu bilgileri hükümetle paylaşamayacağı bilgisini vererek, bilgilerin paylaşılması durumunda bile özel bir yöntemle şifrelendiğini ve bu kilit açılmadığı sürece mesajların okunamayacağını söyledi. Şifrenin çözülmesinin mümkün olmadığını da ekledi. Bu gelişmelerden sonra yargıç Marcel Maia Montalvao uygulamanın 72 saat boyunca kapatılması için talepte bulundu. Brezilya’da Pazartesi günü başlayan bu uygulama Perşembe gününe kadar sürecek.

whatsapp

Daha önce yine bir kapatmayla gündeme gelen WhatsApp’ın bu bilgileri hükümetlerle paylaşmadığı için önümüzde ki süreçte kullanıcıların diğer alternatiflere yöneleceği ve WhatsApp’ın kan kaybedeceğini akıllara getiriyor.

Brezilya’da WhatsApp geçici olarak yasaklandı YAPILAN YORUMLAR