‘Allahsız’ virüs Android cihazları tehdit ediyor

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan ( Puanlanmadı )
Loading...
()

Godless yani Allahsız adını taşıyan kötü niyetli bir yazılım Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonları tehdit ediyor. Trend Micro‘nun yayınladığı raporda Godless kötücül yazılım grubu Android 5.1 Lollipop ve öncesi işletim sistemlerini etkisi altına alıyor. Diğer kötü niyetli yazılımların aksine Godless daha zararlı ve agresif bir tutum gösteriyor. Şuana dek 850 milyon cihazın bundan etkilendiği de raporda ayrıca belirtilmiş.

 

Godless (Allahsız) isimli uygulama oldukça sinsi ve haince davranarak adını tamvirusamıyla hakediyor ve telefonu ele geçirirken stratejik davranıyor. Bu yazılım ilk olarak telefon ekranlarını devre dışı bırakarak kullanıcının telefonda yapılan işlemleri görmemesini sağlıyor ve kendine arkaplanda daha rahat çalışma imkanı yaratıyor.

 

Ardından güvenlik noktalarını ele geçirerek uygulamalara erişiyor ve kullanıcı adı şifre, kontakt numaraları gibi önemli bilgilere ulaşarak bu verileri kendine iletiyor. Özellikle Asya ve Doğu Asya ülkelerinde hızlıca yayılan virüsün Hindistan’da yayılmaya başladığı düşünülüyor.

‘Allahsız’ virüs Android cihazları tehdit ediyor BENZER İÇERİKLER
‘Allahsız’ virüs Android cihazları tehdit ediyor YAPILAN YORUMLAR