Adil Kullanım Kotası Kalktı Mı?

Adil Kullanım Kotası Kalktı Mı?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan ( Puanlanmadı )
Loading...
adil-kullanim-kotasi

1 Mayıs 2017 itibariyle Adil Kullanım kotası (AKK) ile ilgili düzenleme hayata girdi. Bu düzenlemeyle birlikte gece yarısı 02.00-08.00 arası indirmeler Adil Kullanım Kotası’ndan düşmeyecek ve kotanın aşılması durumundada kullanıcılar internet sağlayıcılarından ekstra GB satın alarak internetlerinin yavaşlamasını önleyebilecek.

50 GB’lık bir internet paketi aldığınızda ve adil kullanım kotasını doldurduğunuzda bunun üzerine kullanacağınız her GB ekstra ücrete tabi olacak ve kotanız 1 er GB olarak sürekli yenilenecek. Tıpkı mobil hatlarda olduğu gibi.

 

Adil Kullanım Kotası Kalkmadı mı?

 

Adil kullanım kotası ile ilgili yapılan değişiklikler bu ancak internet kullanıcıları çok daha iyi haberler bekliyordu, gelecek en iyi haber adil kullanım kotasının komple kalkması yönünde olurdu ancak yalnızca TurkNet kendi aktif altyapısında bulunan müşteriler için AKN uygulamasını ücretsiz olarak kaldırdı. D-Smart, Türk Telekom ve Vodafone ise henüz Adil Kullanım Kotası olmayan paketlerini sunmadı ancak bunun üzerinde çalıştıkları belirtiliyor.

Adil Kullanım Kotası Kalktı Mı? YAPILAN YORUMLAR